• Hľadám poviedku povídka Until Proven

    Ty jo, tak teď už nevím, kde by byla chyba, protože mail je správně. ????

    pavlina34 pred: 2 dn.
  • Hľadám poviedku povídka Until Proven

    Tak se mi to vrátilo i z gmailu. Možná se jmenuješ jinak? ;-)

    spaceyfan pred: 3 dn.
  • Hľadám poviedku povídka Until Proven

    Ahojky, moc se omlouvám, jsem fakt blbec. Mám tam chybu. Mail je pavlina.ctiborova@gmail.com a už teď moc moc moc děk...

    pavlina34 pred: 4 dn.
  • Hľadám poviedku povídka Until Proven

    Ahoj, zkoušela jsem ti povídku poslat na e-mail, ale vrátilo se mi to dvakrát jako nedoručitelné, podruhé jsem dala z...

    spaceyfan pred: 4 dn.
  • Odkazy na stránky Poviedky od wixie

    https://wixieff.blogspot.com/ Odkaz zo shoutboxu: ChavelierkaNechci bonzovat, ale hlásit se to musí. Pro všechny, kdo...

    Jimmi pred: 4 dn.
  • Novinky na stránke Nový prehľad tém

    Ako to funguje? Zoradenie po rokoch - kliknite na zobáčiky pri názve stĺpcov a tabuľku usporiada podľa tohto stĺpca. ...

    Jimmi pred: 6 dn.
  • Chyby na stránke Zmizelé příspěvky

    Jimmi, videla, mam ulozeno. Proste jsem za ty roky rozmazlena... Bozi grafika, jednoduchy prehled povidek razeny vlev...

    kakostka pred: 1 týžd.
  • Chyby na stránke Zmizelé příspěvky

    @kakostka a videla si tú náhradu?

    Jimmi pred: 2 týžd.
  • Novinky na stránke Nový prehľad tém

    Stĺpce po rokoch boli nahradené prehľadom všetkých tém, ktoré tu máme. Pretože stačilo, aby sa nezadal rok a téma neb...

    Jimmi pred: 2 týžd.
  • Chyby na stránke Zmizelé příspěvky

    Jimmi, děkuji, přehled po letech je super. také patřím mezi pravidelné rybáře ve starších překladech. jsem zvyklá roz...

    kakostka pred: 2 týžd.
Diskusné fórum
  • Octavie
    Level 2
    príspevkov: 29
    Členom od: pred: 3 rok.
      
    Timeless by Alexandra Emerson

    https://archiveofourown.org/works/27061102/chapters/66070396
    https://www.fanfiction.net/s/13722174/1/Timeless

    Takže... Vau. Tahle povídka mě dostala.
    Autorka v úvodu upozorňuje, že se inspirovala filmem The Time Traveler's Wife, což jsem si říkala, že se mi docela líbilo a uvidíme, jak se s tím poprala. Nějak za půlkou mi přišlo, že mi tam vůbec nic z děje není povědomé, tak jsem se koukla a zjistila, že jsem si pomýlila filmy - tento se v češtině jmenuje Zakletý v čase (což jsem neviděla) a ten, co jsem viděla, je Stroj času, který s tím nemá nic společného. Takže tak grin. Ale podle shrnutí toho filmu, kdybych věděla, do čeho jdu, asi bych to nezačala číst, protože bych se bála, že to bude moc smutné a dojemné - a udělala bych obrovskou chybu.
    Musím říct, že příběh je hustodrsně vymakaný. Má téměř 340 tisíc slov a 50 kapitol.
    Abych shrnula děj: Draco v rámci repatriací po válce s otcem prochází všechny temné rodinné artefakty a katalogizuje je pro bystrozory. Stane se nehoda, už si přesně nepamatuju, zafouká jim tam vítr, nějaké ty předměty se rozbijí a vznikne černá díra. Draco zrovna drží obraceč času, který zkusmo protočil šestkrát dopředu - šest let do budoucnosti, když dojde k jeho zničení a kousky obraceče času se mu dostanou do krve. Draco skočí o šest let do budoucnosti, kde uvidí Hermionu, která pláče a říká mu, že ho miluje. Že se jí jednou ptal, kterou jeho verzi miluje nejvíc, ale že ona miluje všechny. A že to všechno, ty hádky, slzy, nejistota, stálo za to. Že by to prožila všechno znovu.
    Zkrátka a dobře, Draco začne "skákat" nejdřív do budoucnosti, kde vidí Hermionu, svou budoucí milující ženu, která ho absolutně dostane, když vidí, jaký krásný mají vztah a pak do minulosti, kde si namlouvá Hermionu, která by s jeho přítomným já nechtěla mít nic do činění. Otevírá tak časovou smyčku, kde se jeho budoucí já pokouší změnit přítomnost tak, aby korespondovala s jeho budoucností. Na začátku každé sekce je datum přítomného dne/Dracovo datum. Ze začátku tam jsou tedy záznamy z Dracovy přítomnosti a skoků do budoucnosti + Hermionina přítomnost s Dracem z budoucnosti, pak jak se spolu začnou scházet, aby zkoumali skákání v čase a nakonec Dracova přítomnost a minulost, kdy se snaží okouzlit Hermionu a Hermioniny prožitky s Dracem z minulosti, které nejsou moc pěkné.
    Přiznám se, koukla jsem, abych se ujistila, že příběh má šťastný konec (má), ale stejně jsem na konci brečela jako želva, když se tam jejich story rozmotávala. Bylo to hrozně dojemné.
    Co se mi líbilo, není to žádná akce, která by člověka přinutila být u toho přilepená od začátku do konce, ale bylo to tak krásně napsané, že mě to nutilo číst každou větu a nemusela jsem nikam pospíchat.
    A byl to fakt parádní příběh. Autorka má i tabulku Dracových skoků, kdyby se někdo chtěl podívat.

    V jednom okamžiku téměř na konci udělá Hermiona hodně diskutabilní rozhodnutí (pochopila jsem, že autorka kvůli němu dostala docela čočku), aby zachovala jejich časovou smyčku. A autorka si pohrála s tím, že by to rozhodnutí neudělala, jak by se asi jejich příběh vyvíjel jinak a píše o tom novou povídku - která mi přijde temnější a ne tak čtivá (ale čtu), zatím je 9 kapitol.

    https://www.fanfiction.net/s/13930987/1/Another-Way
    https://archiveofourown.org/works/32958316/chapters/81798325
  • Octavie
    Level 2
    príspevkov: 29
    Členom od: pred: 3 rok.
      
    O pár měsíců později píšu, že jsem přečetla i povídku Another Way, což je povídka s tou alternací diskutabilního rozhodnutí. S tím, že není tak čtivá jsem se unahlila. Je to krásný příběh.

    A do třetice přibyl nedávno příběh Anywhere - ve kterém cestuje časem Hermiona. Je taktéž nádherný. Mám už delší dobu čtecí krizi a tak jsem si říkala, kdo by mě tak mohl zaujmout? Jasně, že Alexanda Emerson. Sázka na jistotu, nemohla jsem se odtrhnout.

    Rozhodně by si to zasloužilo překlad, minimálně Timeless. Řadím spolu s Remain nameless ke svým topkám.

    https://archiveofourown.org/works/38164708/chapters/95345614
  • Lupina
    Admin
    príspevkov: 114
    Členom od: pred: 13 rok.
      
    Tahle autorka je skvělá. Timeless se mi hodně líbilo. Ale ještě víc Interlude: Eighth Year (ono záleží na rozpoložení, když povídku čtu, tahle tehdy sedla víc). A pak se mi líbily s párem Harry/Hermiona Fourteen Days a Counterplay. Doporučuju.
  • Octavie
    Level 2
    príspevkov: 29
    Členom od: pred: 3 rok.
      
    Aha, díky za tip, to Interlude jsem ještě nečetla. Ale Fourteen Days se mi líbilo hodně, o tom jsem tu taky někde psala. Má to i prequel, který už mám stažený a připravený ke čtení- o Harrym a Hermioně z druhého světa. Autorka má vážně fantazii a kouzelnické divy světa mě nadchly...